Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). До складу майна, що підлягає поділу, включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб.
Однак, чи вважається спільною сумісною власністю подружжям куплений автомобіль за довіреністю та чи можна вважати спільною сумісною власністю подружжя при розірванні шлюбу, розподілу майна, відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України?
Або, якщо один із подружжя здійснив відчуження майна чи використав його на свій розсуд проти волі іншого з подружжя і не в інтересах сім'ї чи не на її потреби або приховав його?
Звертаю увагу! що, таке майно або його вартість враховується при поділі.
Оскільки, за нотаріально посвідченою односторонньою угодою (видачею довіреності першим власником авто) був прихований інший правочин (удаваний правочин відповідно до ст. 235 ЦК України), а саме договір купівлі-продажу автомобіля, оскільки за цією угодою подружня пара передала власнику автомобіля грошові кошти, а вона передала їм автомобіль та генеральну довіреність з правом його відчуження. Отже, фактично вони вчинили дії з виконання умов договору купівлі-продажу автомобіля, що призводять до правових наслідків, які настають за договором купівлі-продажу.
Таким чином, за удаваним правочином сторони умисно оформлюють один правочин, але між ними насправді встановлюються інші правовідносини.